Szczoteczki eko, alternatywa przyjazna naturze.

Większość z nas używa plastikowych szczoteczek. Mają wiele zalet. Łatwe w higienie, świetnie wyprofilowane, kolorowe i często bardzo atrakcyjne zwłaszcza dla najmłodszych. Czy jest to jednak Większość z nas używa plastikowych szczoteczek. Mają wiele zalet. Łatwe w higienie, świetnie wyprofilowane, kolorowe i często bardzo atrakcyjne zwłaszcza dla najmłodszych. Czy jest to jednak

CMS

Plastikowa szczoteczka do zębów waży tylko kilka gramów, ale stanowi 1,5 kg odpadów przemysłowych związanych z jej wytwarzaniem. Znaczący wpływ na środowisko, którego można jednak łatwo uniknąć.

Alternatywą dla szczoteczek plastikowych są szczoteczki, które w 50% składają się z odpadów pszenicznych. Dzięki takiemu składowi minimalizujemy ilość plastiku i wykorzystujemy odpady. Słoma pszeniczna to pozostałość po zbiorze ziaren pszenicy. Tradycyjnie była traktowana jako odpad. Jednak te źdźbła nadal mają wartość. Materiał ten jest odzyskiwany i używany do produkcji. Wykorzystując słomę pszeniczną w naszych produktach kierujemy materiał ze strumienia odpadów i odzyskany surowiec wykorzystujemy do produkcji trwałych, lekkich, odpornych na tłuszcz i przecięcia oraz nadających się do kompostowania produktów, w tym szczoteczek do zębów.

Jeszcze bardziej przyjazne środowisku są szczoteczki bambusowe- w ty przypadku rączka i główka ( choć nie zawsze włosie) są w 100% biodegradowalne. Na szczęście bambusowa szczoteczka do zębów i inne naturalne, bezodpadowe alternatywy zaczynają zastępować szczoteczki do zębów, które zalewają naszą planetę od dziesięcioleci.

Dlaczego warto rozważyć szczoteczki bambusowe bądź pszeniczne

Czy wiesz, że zdecydowanej większości plastikowych szczoteczek do zębów nie można poddać recyklingowi?

Większość plastikowych szczoteczek do zębów nie można poddać recyklingowi. Dlaczego? Po prostu dlatego, że składają się z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, co uniemożliwia ich przetworzenie. Jak można sobie wyobrazić, te szczoteczki do zębów trafiają na wysypiska śmieci, a także do mórz i oceanów. Każdego roku wyrzucamy 4,7 miliarda sztuk, które rozpadają się w mikro-tworzywa sztuczne od 100 do 1000 lat!

Na szczęście na rynku pojawiło się coraz więcej ekologicznych alternatyw. Drewniane szczoteczki do zębów, szczoteczki do zębów wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, szczoteczki ze zdejmowanymi głowicami. Często nie są one wcale droższe niż ich plastikowa wersja, a mogą przecież znacząco wpływać na matkę Ziemię. Kupić je możesz już w najbardziej popularnych drogeriach oraz na stronie www.domowelaboratorium.pl, czy też www.drscott.pl

Bambusowa szczoteczka do zębów

Oto przykład bambusowej szczoteczki do zębów. Rączka tej szczoteczki została wykonana z bambusa, który jest najszybciej rosnąca i najszybciej odnawialnym zasobem roślinnym na Ziemi. Włosie natomiast zawiera proszek z węgla drzewnego. Zapobiega on rozwojowi bakterii i powstawaniu nieświeżego oddechu.


Ale czym jest bambus? Jest to trawa (a nie drzewo, jak wielu myśli), co ma dużą zaletę: po przycięciu rośnie bardzo szybko (do 1 metra dziennie!) . Jego eksploatacja nie prowadzi zatem do wylesiania (w przeciwieństwie do drzew) i nie wymaga podlewania ani stosowania nawozów lub innych pestycydów. Kolejna znacząca korzyść: pochłania prawie cztery razy więcej dwutlenku węgla, oddając do atmosfery aż 35% więcej tlenu. To czyni go ekologicznym i zrównoważonym materiałem do produkcji.

Bambusowa szczoteczka do zębów w trosce o planetę i o Ciebie.

Bambus ma wiele właściwości antybakteryjnych, co czyni go idealnym produktem do stosowania w jamie ustnej. Jest to wyjątkowo zrównoważony surowiec dzięki bardzo szybkiemu wzrostowi i ekologicznej eksploatacji. Bambus jest naturalnym, biodegradowalnym i nadającym się do recyklingu materiałem. Jest zatem doskonałą alternatywą dla produktów z plastiku. Z jednego bambusa powstaje około tysiąca szczoteczek. Co ciekawe, roślina ta ma większe możliwości wiązania dwutlenku węgla niż rodzime europejskie drzewa, dzięki czemu plantacje bambusowe mają pozytywny wpływ na klimat.

Dlaczego szczoteczka Dr Scott jest najlepszym wyborem?

Z ekologicznego punktu widzenia bambus jest odpowiednim materiałem do produkcji szczoteczek. Dlatego też jest całkiem naturalne, że wybraliśmy właśnie go na surowiec, z którego wykonujemy uchwyt i główkę naszej bambusowej linii eko. W sprzedaży mamy szczoteczki bambusowe z włosiem z proszkiem z węgla drzewnego oraz szczoteczki z kolorowym włosiem twist. Każde z włosia jest włosiem soft, delikatnie myjącym zęby i nie podrażniającym dziąseł.

Po zużyciu szczoteczki, należy odłamać główkę szczoteczki, która zawiera nylonowe włosie. Główkę wrzuć do odpadów mieszanych. Tymczasem pozostała część szczoteczki jest kompostowalna i może wylądować w naszym kompostowniku.


Proste? Proste! Zatem dbaj z nami o planetę!